Close

27 kwietnia 2017

Nowy projekt EPIX dotyczący Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

Stowarzyszenie e-Południe/EPIX rozpoczyna nowy projekt dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Start projektu przewidziany jest na początek 2018 r.

Pełna treść komunikatu e-Południe/EPIX znajduje się na stronie: https://www.epix.net.pl/misot-dla-ose-pokazmy-nasz-potencjal-wazne-dla-kazdego-isp/

Smart-Net Sp. z o.o. będąc Operatorem Świętokrzyskiej Sieci Szerokopasmowej zachęca wszystkich OSD do zapoznania się ze szczegółami projektu i aktywnego w nim uczestnictwa. Część ze 143 węzłów sieci szerokopasmowej jest zlokalizowana na terenie placówek oświatowych lub w bliskiej odległości. Pełny wykaz węzłów znajduje się na w zakładce Dokumenty.

Poniżej przedstawiamy pełną treść komunikatu:

„Z przyjemnością informujemy, iż rozpoczynamy nowy projekt: Mały i Średni Operator telekomunikacyjny dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli MiŚOT dla OSE = MdO.
Polega on na zebraniu w spójną grupę MiŚOT posiadających w zasięgu swojej sieci placówki edukacyjne i możliwości zapewnienia im transmisji do nowo powstającej OSE, oraz reprezentowania ich interesów względem podmiotów biorących udział w tworzeniu tej sieci (Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji, Operatora Sieci czy gmin).

Celem jest wykreowanie MiŚOT w przyszłości nowych kontraktów na usługi transmisyjne w ramach utrzymania OSE. Oraz przetarcie drogi do przyszłej, wspólnej realizacji innych projektów jak przetargi dla firm czy instytucji.

Rozpoczynamy od zbadania potencjału grupy poprzez zbieranie od MiŚOT informacji o możliwościach technicznych realizacji przyłączeń min. 100Mbps do placówek edukacyjnych i zbudowanie ich zestawienia.
Na bazie wielkości zebranego wolumenu dostępnych Waszymi sieciami placówek podejmiemy decyzję o realizacji kolejnych działań, czyli tworzenia i formalizowania porozumienia z Ministerstwem Cyfryzacji, oraz zawierania umów z zainteresowanymi MiŚOT.

Zgłoszenia na tym etapie pozwalają określić nam skalę projektu, nie są w żadnym razie zobowiązaniem do uczestnictwa w nim! Nie traktujemy zbieranych informacji o posiadanych możliwościach jako twarde deklaracje, wyłącznie jako dane, które w ujęciu statystycznym pokażą MiŚOTów z reprezentacją e-Południe/EPIX jako silnego gracza rynkowego.
Bardzo prosimy o zaangażowanie i szybkie zgłaszanie zasięgów, dajmy się zauważyć i pokażmy jaki konkretny potencjał stanowimy na polskim rynku! Nawet jeśli projekt nie przyniesie wymarzonego rezultatu to będzie historycznym sygnałem w przestrzeni publicznej, że MiŚOT istnieją, mają się dobrze, potrafią działać wspólnie i mają dzięki temu wielką siłę.”